Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

 

 

 VIRALLISET GERBIILIT 
Tuomari: Merja Hosio-Forsten
 
ROP1 G26 Syreenin Lapinkukka, Om. Piia Ruuska
ROP2 G79 Pirttihirmun Ohraleipä, Om. Päivi Pelto-Arvo
ROP3 G72Leepu Lee Lewis, Om. Kati Ojatalo
ROP4 G33 Ch CV-09 Myyttien Salaisuus, Om. Jenny Haapala
ROP5 G58 Night Wolf Rain, Om. Paula Latvakoski
 
MVA SERT: ROP1 & ROP2
SERT:
ROP 3-5
 
PYU G33 Ch CV-09 Myyttien Salaisuus, Om. Jenny Haapala
PYN G14 Kirppu, Om. Marja Vihantola
PVU G1 Syreenin Quatro, Om. Heli Noponen 
PVN G26 Syreenin Lapinkukka, Om. Piia Ruuska
PKU G46 Rebel's Rockabilly, Om. Jenny aapala
PKN G42 Hui Kauhistus Wakarina Wilma, Om. Kati Ojatalo
PPU G79 Pirttihirmun Ohraleipä, Om. Päivi Pelto-Arvo
PPN G57 Syreenin Klassismi, Om. Piia Ruuska
PMU G51 Wikatikki, Om. Heli Noponen
PMN G10 Syreenin Queen of night, Om. Heli noponen
 
PBABY G10 Syreenin Queen of night, Om. Heli noponen
PJUNIORI G21 Hui Kauhistus Villi-Vanilli, Om. Marjaana Alamikkelä
PVETERAANI G79 Pirttihirmun Ohraleipä, Om. Päivi Pelto-Arvo
PKASVATTAJA Syreenin, Heli Noponen
 

TS G10 Syreenin Queen of night, Om. Heli noponen

KUMAT:
G1 Syreenin Quatro, Om. Heli Noponen
G10 Syreenin Queen of night, Om. Heli noponen
G50 Ch Syreenin Niittyleinikki, Om. Heli Noponen
G42 Hui Kauhistus Wakarina Wilma, Om. Kati Ojatalo
G44 Hertta Hurmaajatar, Om. Gitte ja Joni Korpela
G54 Hui Kauhistus Blond Bond, Om. Marjaana Alamikkelä
G69 Charles, Om. Henna Perälä
G78 Mva Ch CV-09 Pirttihirmun Kirill, Om. Päivi Pelto-Arvo

Koe-Stantardi gerbiilit
Tuomari: Merja Hosio-Forsten
 
PKS G80 Google, Om. Paula Latvakoski
 

ULKOMUOTOLUOKAN HAMSTERIT
 
Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (3)
Tuomari: Saija Kukkohovi
 
S1 +SERT 70 Sinka, Om. Saana Kankare
 
PARAS NUORI 70 Sinka, Om. Saana Kankare
 
 
Roborovski, Ei-Standardi (1)
Tuomari: Saija Kukkohovi
 
ES1 74 Unique, Om. Saana Kankare
 
 
Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (6)
Tuomari: Saija Kukkohovi
 
S1 65 Tarinan Irtokarkki, Om. Merja Nauska
 
TS 67 Susa-Erma's Lunanne, Om. Tuuli Taavitsainen
 
 
Kiinan kääpiöhamsterit
Tuomari: Saija Kukkohovi
 
S1 75 FIN MVA JV10 Yökyöpelin Taimi, Om. Saana Kankare
S2 76 Yökyöpelin Sysi, Om. Sari Laukkanen
 
PARAS VET. 75 FIN MVA JV10 Yökyöpelin Taimi, Om. Saana Kankare
 
 
Pitkäkarvaiset Syyrialaiset (30)
Tuomari: Sini Hämeenkorpi
 
S1 7 Pink Panther, Om. Satu Karjalainen
S2 21 Valencia, Om. Piia Lappalainen
S3 20 FIN MVA Gillian Grizelda, Om. Piia & Noora Lappalainen
S4 22 Limited Edition, Om. Piia Lappalainen
 
SERT S1, S2 ja S4
 
PNUORI + "komein uros" + "Suloinen vauveli" 22 Limited Edition, Om. Piia Lappalainen
PVETERAANI 21 Valencia, Om. Piia Lappalainen
TS 1 Sookie, Om. Saana Kankare
KUMA Turkista 23 Uskollinen Ystävä, Om. Marica Toppari
 
 
 
Lyhytkarvaiset syyrialaiset (17)
 
S1 44 Utu-Lokki, Om.Hely Luhta
S2 47 Soundlover's Gala, Om. Annika Kauppila & Piia Peltokorpi
 
SERT S1
 
TS 52 Cape Verde Om. Marja Holma
PVETERAANI 61 Jumba, Om. Minna Tuominen
PNUORI + "Päivän yllättäjä"  36 Sakura, Om. Katriina Hautala
 
 
Ei-Standardi syyrialaiset (11)
 
ES1 55 Lottiina Loistolyyli, Om. Minna Tuominen
ES 2 5 Dubbel-Honey, Om. Marla Holma
 
Ei/koe-standardi BIS
 
1. Syyrialainen
2. vkh rb
 
Standardi BIS
 
1. pk Syyr.
2. vkh rb
3. kkh
4. lk Syyr.
5.tv
 

 
Pet-eläinten BIS
1.Kani
2. Marsu
3. Syyrialainen hamsteri
4. Hiiri
5. Gerbiili
6. Kääpiöhamsteri
 

 
Lemmikkikääpiöt (15kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi

PLH1 FIN MVA VV09 Offline, om. Saana Kankare => SHY VL
PLH2 Susa-Erma's Lunanne, om. Tuuli Taavitsainen
PLH3 FIN MVA JV10 LJV10 Yökyöpelin Taimi, om. Saana Kankare => SHY VL
PLH4 Leevi, om. Tuuli Taavitsainen
PLH5 Yökyöpelin Sysi, om. Sari Laukkanen

Tuomarin suosikki: Jouteli Jukeboxi, om. Piia Ruuska
Paras nuori: Tarinan Irtokarkki, om. Merja Nauska
Paras veteraani: FIN MVA VV09 Offline, om. Saana Kankare

"prinsessa": Deikkiksen Deisi, om. Eriika, Raittila
"hymyilevälle": Christmas Night, om. Tuuli Taavitsainen
"lisää evästä" Susa-Erma's Aadolffi, om. Piia Ruuska
 


Lemmikkisyyrialaiset (44kpl)
Tuomari: Aija Peura

PLH1 Centipecle, om. Hely Luhta
PLH2 Taika-Timandra, om. Minna Tuominen
PLH3 Iina, om. Piia Lappalainen
PLH4 Erämaan Salaisuus, om. Sharon & Paula Garnett
=>SHY VL
PLH5 Sookie, om. Saana Kankare

Kumat:
Dolores Nita, om. Joni Korpela
Utu-Lokki. om. Hely Luhta
Imagine Whirled Peace, om. Hely Luhta
Amalia, om. Piia Peltokorpi
Jago Jawanza, om. Piia Lappalainen
Urhea-Unssi, om. Sharon & Paula Garnett
Red Sky at Morning, om. Piia Lappalainen

Tuomarin suosikki: Alvar, om. Silja Myllymaa
Paras nuori: Sookie, om. Saana Kankare
Paras veteraani: Erämaan Salaisuus, om. Sharon & Paula Garnett

Erikoispalkinnot:
"lisää evästä": Uskollinen Ystävä: Marika Toppari
"hymyilevä syyrialainen": Adessa, om. Piia Ruuska
"isoin syrkki": Zafina, om. Saana Kankare
"oikea sydänten valtaaja": Little Sweet Eyes, om. Tuuli Taavitsainen
"ihastuttava mummeli": Miss Is Soplarinna, om. Piia Ruuska
"pullein hamsteri": Pikkumökin Taiga, om. Terttu Rousu
"hyvä ruoka, parempi mieli": Rutina, om. Marla Holma


 
PET-GERBIILIT (49kpl)
Tuomari: Anna Takkinen
 
PET1 Ingrid, Om. Eriika Raittila
PET2 Nereidi, Om. Eriika Raittila
PET3 Ambitious Allegra, Om. Elina Sipola
PET4 Väinö, Om. Henna Perälä
PET5 Sekai Champion, Om. Minna Loukusa
 
IKÄLUOKAT:
PARAS BABY Ambitious Allegra, Om. Elina Sipola
PARAS JUNIORI Alex, Om. Pia Suvanto ja Eetu Teirikko
 
KUMAT:
Physalia's Pawnee, Om. Eerika Raittila
Syreenin Lapinkukka, Om. Piia Ruuska
Iki Liikkuja, Om. Piia Ruuska
Into Toleranssi, Om. Piia Ruuska
 
ERIKOISPALKINNOT:
"Menopeli" Midnight Nocturne, Om. Eriika Raittila
"Hieno Turkki" Tirri, Om. Gitte ja Joni Korpela
 
TUOMARIN SUOSIKKI:
Ovious Little, Om. Noora Perätalo
 
LUOKKAVOITTAJAT
 
UROKSET:
Babyt:
LKV1 Ecuador, Om. Noora Perätalo
LKV2 Delighted Destiny, Om. Susanna Sippola
 
Juniorit:
LKV1 Alex, Om. Pia Suvanto ja Eetu Teirikko
 
Avoimet:
LKV1 Väinö, Om. Henna Perälä
LKV2 Sekai Champion, Om. Minna Loukusa
LKV3 Iki Liikkuja, Om. Piia Ruuska
LKV4 Into Toleranssi, Om. Piia Ruuska
LKV5 Charles, Om. Henna Perälä
 
NAARAAT:
Babyt:
LKV1 Ambitious Allegra, Om. Elina Sipola
 
Juniorit:
LKV1 Aino Ainutlaatuinen, Om. Noora Perätalo
 
Avoimet:
LKV1 Ingrid, Om. Eriika Raittila
LKV2 Nereidi, Om. Eriika Raittila
LKV3 Physalia's Pawnee, Om. Eerika Raittila
LKV4 Syreenin Lapinkukka, Om. Piia Ruuska
LKV5 Dowdy Angel, Om. Minna Loukusa
 

 

 
PET-KANIT (54kpl)
Tuomarit: Katriina Hautala (urokset), Riina Hosionaho (naaraat)
 
PPK1 Enni, Om. Marjo Nurmenniemi
PPK2 Fabutsino, Om. Petra Peltomäki
PPK3 Mauri, Om. Tiia Kaurala
PPK4 Blackjack, Om. Silja Hirvonen
PPK5 Väiski, Om. Niina Riekki
PPK6 Huopatossu, Om. Pauli Pääkkö
 
NAARAAT:
BABYT:
LKV1 Tupunan Emily, Om. Suvi Santala
LKV2 Baby Got Back, Om. Ellinoora Holappa
LKV3 Töminän Hillopulla, Om. Mervi Hänninen
LKV4 She's Like The Wind, Om. Mervi Hänninen
 
NUORET:
LKV1 Mitja's Leone Judith, Om. Mervi Hänninen
LKV2 Fast And Fabulous, Om. Elisa Jämsä
LKV3 Brice, Om. Mirva Hosionaho
LKV4 Floradora, Om. Fanny Jämsä
LKV5 Fanny, Om. Niina Riekki
 
AVOIMET:
LKV1 Enni, Om. Marjo Nurmenniemi
LKV2 Veera, Om. Keski-Pohjanmaan Maaseutuopisto
LKV3 Born To Be Wild, Om. Sanna Nuorala
LKV4 All I Want Is You, Om. Sanna Nuorala
LKV5 Farm's Kaneli, Om. Minttu Pajunen
LKV6 Farm's P, Om. Fanny Jämsä
 
VETERAANIT:
LKV1 Väiski, Om. Niina Riekki
LKV2 Solen's Cindy, Om. Sanna Nuorala
 
5-PISTEEN KUMAT:
Baby Got Back, Om. Ellinoora Holappa
Tupunan Emily, Om. Suvi Santala
Mitja's Leone Judith, Om. Mervi Hänninen
Enni, Om. Marjo Nurmenniemi
Brice, Om. Mirva Hosionaho
Nuppu, Om. Inka Tervo
Väiski, Om. Niina Riekki
 
MUUT KUMAT:
Turkista: She's Like The Wind, Om. Mervi Hänninen
Lihakset: Töminän Hillopulla, Om. Mervi Hänninen
Turkista: Lume Cuceritor, Om. Jenna Nauska
Luonne: Fast And Fabulous, Om. Elisa Jämsä
Luonne: Farm's Kaneli, Om. Minttu Pajunen
Puhtaus: Solen's Cindy, Om. Sanna Nuorala
 
ERIKOISPALKINNOT:
Kiiltävä turkki: Floradora, Om. Fanny Jämsä
Tukka pystyssä: Ivonne Jú, Om. Minttu Pajunen
Leikkipupu: Fanny, Om. Niina Riekki
Tärinätäti: Born To Be Wild, Om. Sanna Nuorala
Ropellikorva: All I Want Is You, Om. Sanna Nuorala
Hieno vanhus: Väiski, Om. Niina Riekki
Ihana naama: Veera, Om. Keski-Pohjanmaan Maaseutuopisto
Varo lihomista: Farm's P, Om. Fanny Jämsä
Neiti!: Pikkubiljardin Hulmu-Wemmel, Om. Mervi Hänninen
 
TUOMARINSUOSIKKI:
Enni, Om. Marjo Nurmenniemi
 
SIHTEERIN SUOSIKKI:
"Hauskan värinen": Tytti, Om. Oona Tervo
 
UROKSET:
BABYT:
LKV1 Fabutsino, Om. Petra Peltomäki
LKV2 Blackjack, Om. Silja Hirvonen
LKV3 Calico Jack, Om. Petra Peltomäki
LKV4 Taotaon Benedicte, Om. Maria Viittanen
LKV5 Jali, Om. Heidi Immonen
 
NUORET:
LKV1 Mitja's Leone Fedele, Om. Kaarin Hälinen
LKV2 Adon, Om. Veera Pöykiö
LKV3 Brad, Om. Riina Hosionaho
LKV4 Arthur, Om. Silja Myllymaa
LKV5 Demo, Om. Jutta Wathén
 
AVOIMET:
LKV1 Mauri, Om. Tiia Kaurala
LKV2 Huopatossu, Om. Pauli Pääkkö
LKV3 Adall, Om. Saija Salonsaari
LKV4 Remu, Om. Pia Suvanto
LKV5 Kasper, Om. Eve Immonen
LKV6 Solen's Benna, Om. Inga Hietaranta
 
SENIORIT:
LKV1 Jekku-Patteri, Om. Suvi Santala
LKV2 Roope, Om. Pia Suvanto
 
5-PISTEEN KUMAT:
Jekku-Patteri, Om. Suvi Santala
+KÄSITELTÄVYYS: Blackjack, Om. Silja Hirvonen
+PUHTAUS: Taotaon Benedicte, Om. Maria Viittanen
Jali, Om. Heidi Immonen
Mitja's Leonen Bobby, Om. Mervi Hänninen
Remu, Om. Pia Suvanto
Mitja's Leone Onesta, Om. Annukka Kälkäjä
 
MUUT KUMAT:
Yleiskunto: Brad, Om. Riina Hosionaho
Käsiteltävyys: X-File's Come Cover Me, Om. Mervi Hänninen
Turkki: Adall, Om. Saija Salonsaari
Yleiskunto+Käsiteltävyys: Fabutsino, Om. Petra Peltomäki
Käsiteltävyys: Nurin Kurin Veitikka, Om. Terhi Raudaskoski
 
ERIKOISPALKINNOT:
Kiva paketti: Arion, Om. Ella-Noora Jaakkola
Vauhti päällä: Rasmus, Om. Elli Lehtonen
Puhdas & ilmava turkki: Huopatossu, Om Pauli Pääkkö
Kannustus-suklaa: Autumn's Quasi, Om. Heta Huhtala
Kannustus-suklaa: Mitja's Leone Hiippari, Om. Elisa Jämsä
Puhdas turkki: Mitja's Leone Morris, Om. Mervi Hänninen
Puhdas turkki: Verti, Om. Keski-Pohjanmaan Maaseutuopisto
Kannustus-suklaa: Pena, Om. Maiju Lahtinen
Puhdas turkki: Giulio, Om. Maria Viittanen
Tasapurenta ei pysäytä: Alonso, Om. Riina Hosionaho
 
TUOMARINSUOSIKKI:
Taotaon Yellow Wicks, Om. Maria Viittanen
 
SIHTEERINSUOSIKKI:
Fabutsino, Om. Petra Peltomäki
 

 
PET-MARSUT (13kpl)
Tuomari: Lea Rahtu
 
PET1 Anemone's Brazilian Tea, Om. Ella-Noora Jaakkola
PET2 Anemone's Darjeeling, Om. Sara Rytivaara
 
KUMAT:
Hyvä Yleiskunto - Katri Helena, Om. Keski-Pohjanmaan maaseutuopisto
Rasvarauhanen - Anemone's Baldwin - Om. Ella-Noora Jaakkola
 
ERIKOISPALKINNOT:
Sihteerin Suosikki - Paula Koivuniemi, Om. Keski-Pohjanmaan maaseutuopisto
Äänekkäin Marsu - Osku, Om. Emmi Lehtonen
Hauskan Näköinen Marsu - Pumpuli, Om. Henna Jylhä-Ollila
Hurmaava Marsu - Nightingale, Om. Erja Lähetkangas
 
TUOMARIN SUOSIKKI:
Talventaika, Om. Heidi Kumpula
 
LUOKKAVOITTAJA:
Babyt:
LKV1 Goldhill's Diva, Om. Henriikka Pekkala
 
Juniorit:
LKV1 Minni, Om. Heidi Kumpula
 
Avoimet:
LKV1 Anemone's Darjeeling, Om. Sara Rytivaara
 
Seniorit:
LKV1 Anemone's Brazilian Tea, Om. Ella-Noora Jaakkola
 

 

PET-HIIRET (8kpl)
Tuomari: Anna Takkinen
 
PET1 Alexander, Om. Noora Perätalo
PET2 Leap of Faith, Om. Sharon ja Paula Garnett
PET3 Liam of Paradise, Om. Sharon ja Paula Garnett
 
ERIKOISPALKINNOT:
Maasta se pienikin ponnistaa - Ai Mää Vai?, Om. Paula Latvakoski
Varsinainen Hurmuri - Cabriel, Om. Annika Kauppila ja Piia Peltokorpi
Minnein Hiiri - Leap of Faith, Om. Sharon ja Paula Garnett
Mikkein Hiiri - Rapunzel's The Irresistible Man, Om. Sharon ja Paula Garnett
 
TUOMARIN SUOSIKKI:
Alexander, Om. Noora Perätalo

 

 

©2017 Pohjois-Pohjanmaan Kani-& Jyrsijäyhdistys - suntuubi.com