Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

 

PET-ELÄIMET

Kääpiöhamsterit (10kpl)
(Tuomari: Satu Karjalainen)

Nuoret LKV1: Tarinan Pilvipaimen, om. Mira Snellman
Avoimet LKV1: Dikkiksen Deisi, om. Eriika Raittila
Veteraanit LKV1: Yanisse Yönkuiskaus, om. Mia Jämsä

KuMat
Käsiteltävyydestä: Linnunrada Luna, om. Emilia Iskulehto
Yleiskunnosta: Muru, om. Maija Vuolteenaho, Ulriikka Unelmakukka, om. Viivi Turunen

Erikoispalkinnot
Mieleenjäänyt: Topi, om. Elina Rajala
Hassu lätty: Burning Cells, om. Mira Snellman
Hauska huutaja: Blue Lake, om. Inga Hietaranta

Tuomarin suosikki
Tarinan Pilvipaimen, om. Mira Snellman

ROP1: Tarinan Pilvipaimen, om. Mira Snellman
ROP2: Dikkiksen Deisi, om. Eriika Raittila

Syyrialaiset hamsterit (26kpl)
(Tuomari:Satu Karjalainen)

Nuoret LKV1: Hello Seattle, om. Elina Nättilä
Veteraanit LKV1: Silppuri, om. Heidi Hilli

KuMat
Kokonaisuudesta: Centipede, om. Hely Luhta, Amalia, om. Piia Peltorkorpi
Yleiskunnosta: Belarus, om. Minna Asu, Imagine Whirled Peace, om. Hely Luhta, Fazerina, om. Emilia iskulehto, Hili, om. Hanna-Liinu Herranen

Erikoispalkinnot
Söpöin syyrialainen: Aurora, om. Ninna Wallin
Hauskat silmät: Jos, om. Elina Rajala
Touhukas mamma: Ihana Inkivääri, om. Laura Linja
Komein syyrialaisuros: Andres, om. Emilia Iskulehto

Tuomarin suosikki:
Bagnold Millicent, om. Ira Äijälä

ROP1: Erämaan Salaisuus, om. Sharon ja paula Garnett
ROP2: Hello Seattle, om. Elinä Nättilä
ROP3: Utu-Lokki, om. Hely Luhta
ROP4: Urhea-Unssi, om. Sharon ja Paula Garnett
ROP5: Terhikki, om. Emilia Iskulehto

Chinchillat (1kpl)
(Tuomari: Satu Karjalainen)

ROP1: Laku, om. Niina Riekki

Kesyhiiret (6kpl)
(Tuomari:Heidi Ahvensalmi)

Nuoret LKV1: Gabriel, om. Piia Peltokorpi
Nuoret LKV2: Caspar, om. Emilia Iskulehto
Avoimet LKV1: Identity Cricis, om. Sharon ja Paula Garnett
Seniorit LKV1: PET GG-09 Sanders Cheerleader, om. Sharon ja Paula Garnett

KuMat
Kokonaisuudesta: Alexander, om. Noora Perätalo

Erikoispalkinnot
Vilkkaudesta: Gabriel, om. Piia Peltokorpi
Turkista: Caspar, om. Emilia iskulehto
Hauskasta ulkonäöstä: Indentity Cricis, om. Sharon ja Paula Garnett

Tuomarin suosikki:
PET GG-09 Sanders Cheerleader, om. Sharon ja Paula Garnett

ROP1: Alexander, om. Noora perätalo
ROP2: Leap Of Faith, om. Sharon ja Paula Garnett
ROP3: PET GG-09 Sanders Cheerleader, om. Sharon ja Paula Garnett

Okahiiret(2kpl)
(Tuomari: Heidi Ahvensalmi)

Seniorit LKV1: VP-09 Mr.Mime, om. Heidi Simula

Tuomarin suosikki: RukkaPeikkoTakkuTukka, om. Heidi Simula

ROP1: VP-09 Mr.Mime, om. Heidi Simula

Marsut (23kpl)
Tuomari: (Essi Saloranta)

Avoimet urokset LKV1: Anemone's Brazilian Tea, om. Ella-Noora Jaakkola
Avoimet naaraat LKV1: Trick or Treat, om. Aino Heikka

KuMat
Yleiskunnosta: Salmiakki, om. Sanni Jylhä-Ollila
Kokonaisuudesta: Anemone's Duster, om. Hanna Kangasluoma, Tofu, om. Alina Kalliokoski, Anemone's Darjeeling, om. Sara Rytivaara
Kynsistä ja tassunpohjista: Anemone's Abashing Curls, om. Sara Rytivaara, Anemone's Baldwin, om. Ella-Noora Jaakkola, Anemone's Iloinen Myrsky, om. Hanna Kangasluoma
Käsiteltävyydestä: Dixie Whippin Boy, om. Heidi Witick

Erikoispalkinnot
Hauskan näköinen: Fasu, om. Alina Kalliokoski
Hauskan näköinen: BVB Cola, om. Lea Laakkonen
Hienohelma: Pumpuli, om. Henna Jylhä-Ollila

Tuomarin suosikki:
Salmiakki, om. Sanni Jylhä-Ollila

ROP1: Anemone's Brazilian Tea, om. Ella-Noora Jaakkola
ROP2: Trick or Treat, om. Aino Heikka
ROP3: Charlie Chaplin, om. Katariina Ruotsalainen

Kanit(112kpl)
(Tuomarit: babyt Satu karjalainen, naaraat Tiia Kaitala, urokset Kaisa Nurminen)

Babyt
LKV1 naaraat: Annabell, om. Janina Kujala
LKV2 naaraat: Blue Adventurer, om. Noora Perätalo
LKV3 naaraat: Classically Fantastic, om. Janina Kujala
LKV1 urokset: Easy Living, om. Mari Sarlin
LKV2 urokset: Gen A.F. Julius, om. Minttu Aho

5-pisteen KuMat
Annabell, om. Janina Kujala,Easy Living, om. Mari Sarlin, Gen A.F. Julius, om. Minttu Aho, Toiveen Ida, om. Laura Blomqvist

KuMat
Yleiskunnosta: Minoriksen Gimma, om. Marita Kaunisto, Anselmi Aamutossu, om. Satu Hirvonen, Skogsbackens Nhrosi, om. Marjo-Riitta Koskinen, Brúno, om.Heidi Hietikko-Kaukola, Dream maker, om. Mari Sarlin

Erikoispalkinnot
Sihteerin suosikki: Lotta, om. Heidi Hietikko-Kaukola
Persoonallisin pupu: Olivia, om. Reetta Aitto-Oja
Kiiltävin turkki: Bria, om. Riina Hosionaho

Tuomarin suosikki:
Minoriksen Janna, om. Marita Kaunisto

Urokset
Nuoret LKV1: Aadolf, om. Krista Aitto-Oja
Nuoret LKV2: Huopatossu, om. Niko ja Pauli Pääkkö
Avoimet LKV1: Tomuvintin Nappi, om. Essi Liikanen
Avoimet LKV2: Arion, om. Ella-Noora Jaakkola
Avoimet LKV3: Inkivääri, om. Kristiina Ala-Varvi
Avoimet LKV4: Kinuski, om. Katariina Ala-Varvi
Avoimet LKV5: Xenon, om. Maria Viittanen
Avoimet LKV6: Yashira's Bayard, om. Milla marjamäki
Seniorit LKV1: Jussi, om. Janica Niskala
Seniorit LKV2: Justus, om. Jenni Hietikko-Kaukola
Seniorit LKV3: Roope, om. Pia Suvanto

5-pisteen KuMat
Meemeli, om. Manda Kosola, Yashira's Bayard, om. Milla marjamäki

KuMat
Käsiteltävyydestä: Nuppu, om. Emma Rahja
Hauska persoona: Morning Mist, om. Kaija Kuusela
Hauska persoona: Sune, om. Heidi Hilli
Hauskat korvat: Yoyo, om. Viivi Turunen
Mussukka: Kinuski, om. Katariina Ala-Varvi

Erikoispalkinnot
Päivän pippurisin: Lambi, om. Maria Viittanen
Mieleen jäänyt hyvä pakkaus: Rolle, om. Terhi Raudaskoski
Suu makiaksi Taikurin Hatusta- KuMa: Minoriksen Ecco, om. Marita Kaunisto
Japsi Taikurin Hatusta- palkinto: Meemeli, om. Manda Kosola
Kannustuspalkinto: Nurinkurin Veitikka, om. Terhi Raudaskoski
Hyvästä tuoksusta: Petkelkannan Aragorn, om. Riina Hosionaho
Persoonnallisesta ulkonäöstä: Velmu, om. Milla Markamäki
Poseeraaja: Nipsu, om. Tinja Eskola
Tsemppi-palkinto: Solen's Benna, om. Inga Hietaranta

Tuomarin suosikki:
Tomuvintin Nappi, om. Essi Liikanen

Naaraat
Nuoret LKV1: Nuppu, om. Inka Tervo
Nuoret LKV2: Dippikastike, om. Laura Norja
Nuoret LKV3: Skogsbackens Toscaterossa, om. Tiina Riikonen
Nuoret LKV4: Nepponen, om. Iida Ypyä
Avoimet LKV1: Jippu, om. Manda Kosola
Avoimet LKV2: Flirtini Flavoured, om. Milla Marjamäki
Avoimet LKV3: Papu, om. Liisa Komulainen
Avoimet LKV4: Harakirin Ping Shang, om. Suvi Santala
Avoimet LKV5: Yashira's Amethyst, om. Milla Marjamäki
Seniorit LKV1: Vilma, om. Heidi Hilli
Seniorit LKV2: Santaharjun Tupuna, om. Jenni Keski-Kuha
Veteraanit LKV1: Väiski, om. Niina Riekki

5-pisteen KuMat
Skogsbackens Toscaterossa, om. Tiina Riikonen, Santaharjun Milla-Magia, om. Jenni Keski-Kuha, Fresco Fieno, om. Milla Marjamäki, Jippu, om. Manda Kosola, Flirtini Flavoured, om. Milla Marjamäki

KuMat
Reisilihaksista: Skogsbackens Rainbow, om. Tiina Riikonen
Lihaskunnosta: Tytti, om. Oona Tervo
Turkista: Skogsbackens Toscaterossa, om. Tiina Riikonen
Ikäisekseen hieno: Vilma, om. Heidi Hilli

Erikoispalkinnot
Mehujuopolle: Dippikastike, om. Laura Norja
Tosi kiva: Yashira's Amethyst, om. Milla Marjamäki
Kiltti: Tringa's Opamox, om. Laura Norja
Ihana pehmo: Moona, om. Marjo Nurmenniemi ja Emma Mattola
Leppoisa "frouva": Kinuski, om. Emmi Hietala
Kynänojentaja: Nuppu, om. Inka Tervo
Propelleri: All I Want Is You, om. Sanna Nuorala, Farm's Kaneli, om. Minttu Pajunen

Tuomarin suosikki
Nuppu, om. Inka Tervo

ROP1: Väiski, om. Niina Riekki
ROP2: Tomuvintin Nappi, om. Essi Liikanen
ROP3: Arion, om. Ella-Noora Jaakkola
ROP4: Jussi, om. Janica Niskala
ROP5: Flirtini Flavoured, om. Milla Marjamäki
ROP6: Annabell, om. Janina Kujala

Gerbiilit (50kpl)
(Tuomari: Jaana Kotoneva)

Babyurokset LKV1: Aseeton Aseenkantaja, om. Minna Loukusa
Babynaaraat LKV1: Deremo Dreamcather, om. Marica Toppari
Nuoret urokset LKV1: Guess Who Did it, om. Gitte ja Joni Korpela
Nuoret naaraat LKV1: Glorious Girl, om. Marika Vares
Avoimet urokset LKV1: Filip Setä, om. Gitte ja Joni Korpela
Avoimet urokset LKV2: Bistro, om. Hellevi Kauranen
Avoimet urokset LKV3: Kuutamokeisari, om. Hellevi kauranen
Avoimet urokset LKV4: Bruce Almighty, om. Marja Vihantola
Avoimet urokset LKV5: Siikahan Se Siinä, om. Hellevi Kauranen
Avoimet naaraat LKV1: Dowdy Angel, om. Minna Loukusa
Avoimet naaraat LKV2: Nereidi, om. Eerika Raittila
Avoimet naaraat LKV3: Xsara, om. Anna Gokkoeva
Avoimet naaraat LKV4: Tirri, om. Gitte ja Joni Korpela
Avoimet naaraat LKV5: Sofia, om. Elina Sipola

KuMat:
Xsara, om. Anna Gokkoeva, Deremo Dreamcather, om. Marica Toppari, Illinois Is My Name, om. Hellevi Kauranen, Sofia, om. Elina Sipola, Tirri, om. Gitte ja Joni Korpela, Canis Lupus Filia, om. marica Toppari, Aseeton Aseenkantaja, om. Minna Loukusa, Kuutamokeisari, om. Hellevi kauranen, Bruce Almighty, om. Marja Vihantola, Siikahan Se Siinä, om. Hellevi Kauranen, Satujen Sankari, om. Hellevi Kauranen, Dowdy Angel, om. Minna Loukusa

Erikoispalkinnot
Knocker Girl, om. Hellevi Kauranen, Rosoli, om. Marica Toppari, Home, Sweet Home, om. Marja Niska, Viivi, om. Saara Backman

Tuomarin suosikki:
Deremo Dreamcather, om. Marica Toppari

ROP1: Filip Setä, om. Gitte ja Joni Korpela
ROP2: Nereidi, om. Eerika Raittila
ROP3: Bistro, om. Hellevi Kauranen
ROP4: Guess Who Did it, om. Gitte ja Joni Korpela
ROP5: Aukoton Alibi, om. Hellevi kauranen

Näyttelyn Pet-luokkien BIS-eläimet:

BIS1 Syyrialainen hamsteri Erämaan Salaisuus, om. Sharon ja Paula Garnett
BIS2 Okahiiri VP-09 Mr.Mime, om. Heidi Simula
BIS3 Gerbiili Filip Setä, om. Gitte ja Joni Korpela
BIS4 Marsu Anemone's Brazilian Tea, om. Ella-Noora Jaakkola
BIS5 Kani Väiski, om. Niina Riekki
BIS6 Kääpiöhamsteri Tarinan Pilvipaimen, om. Mira Snellman
BIS7 Kesyhiiri Alexander, om. Noora Perätalo
BIS8 Chinchilla Laku, om. Niina Riekki

VIRALLISET GERBIILIT
(Tuomari:Elise Eskelinen)

Viralliset degut
LKV1 ja L1, D1 Mikä-Mikämaan Veronika, n, om. Heidi Simula

Viralliset gerbiilit

ROP1 G30 Siikahan Se Siinä, black, u, kasv. Mira Snellman om. Hellevi Kauranen
ROP2 G36 Essi Esimerkki, lilac, n, kasv. Gitte Korpela, om.Marja Vihantola
ROP3 G20 Syreenin Lumpeenlehti, grey agouti, u, kasv ja om: Heli Noponen
ROP4 G9 Hertta Hurmaajatar, lilac patched, n, kasv. Gitte Korpela om. Gitte ja Joni Korpela
ROP5 G51 Illusion & Dream, siamese, n, kasv.Tiina Syrjä, om: Kati Ojatalo

Sert ROP1-5(MvaSert ROP1&2)
G53 Hui Kauhistus Bond, James Bond, siamese, u, kasv ja om: Marjaana Alamikkelä
G72 Pirttihirmun Ohraleipä, smoke, u, kasv ja om: Päivi Pelto-Arvo

Pbaby G5 Pirttihirmun Finnair, siamese, u, kasv ja om: Päivi Pelto-Arvo
Pjun G9 Hertta Hurmaajatar, lilac patched, n, kasv. Gitte Korpela, om: Gitte ja Joni Korpela
Pvet G72 Pirttihirmun Ohraleipä, smoke, u, kasv ja om. Päivi Pelto-Arvo

PYU: G30 Siikahan Se Siinä, black, u, kasv. Mira Snellman om. Hellevi Kauranen
PYN:G36 Essi Esimerkki, lilac, n, kasv. Gitte Korpela, om.Marja Vihantola
PVU: G20 Syreenin Lumpeenlehti, grey agouti, u, kasv ja om: Heli Noponen
PVN: G6 Hui Kauhistus Pahnanpohjimmainen, agouti, n, kasv ja om: Marjaana Alamikkelä
PPU: G53 Hui Kauhistus Bond, James Bond, siamese, u, kasv ja om: Marjaana Alamikkelä
PPN: G51 Illusion & Dream, siamese, n, kasv.Tiina Virkkunen, om: Kati Ojatalo
PMU: G68 Wikatikki, silver nutmeg, u, kasv Mira Snellman om.Heli Noponen
PMN: G66 Syreenin Niittyleinikki, silver nutmeg, n, kasv ja om: Heli Noponen

PKASV 1.Syreenin polar fox&silver nutmeg,&grey agouti
2. Physalia’s siamese&DTW

PKS: G74 Bistro, cappuccino, u, kasv. Gitte Korpela, om.Hellevi Kauranen

TS: G79 Aavehaltian Xuu, n, blue, kasv. Sirkku Alanne, om: Marica Toppari

 

©2017 Pohjois-Pohjanmaan Kani-& Jyrsijäyhdistys - suntuubi.com