Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

 

PET-LUOKAT:

SYYRIALAISET HAMSTERIT 14 kpl
Tuomari: Sini Hämeenkorpi

LKV1 Nuoret: Talvi Tuulen Tuiverrus - om.Piia Ruuska

LKV1 Veteraani: Jennifer - om.Piia Ruuska

Kumat:
Yleiskunnosta: Lumihiutale - om. Piia Ruuska
Kokonaisuudesta: Urhea-Unssi - om. Sharon ja Paula Garnett
Kokonaisuudesta: Miss is Soplarinna - om.  Piia Ruuska
Kokonaisuudesta: Jennifer - om. Piia Ruuska

Tuomarin suosikki:
Erämaan Salaisuus - om. Sharon ja Paula Garnett

Erikoispalkinnot:
Sihteerin suosikki: Musta Joulu - om. Anu Teppo
Söpöin syyrialainen: Erämaan Salaisuus - om. Sharon ja Paula Garnett
EH: Urhea-Unssi - om. Sharon ja Paula Garnett
EH: Uut-tera: - om. Piia Ruuska
EH: Erämaan Salaisuus - om. Sharon ja Paula Garnett
EH: Musta Joulu- om. Anu Teppo
EH: Lumihiutale - om. Piia Ruuska
EH: Pakkasenpurema - om. Piia Ruuska
EH: Aurora - om. Nina Wallin

ROP1: Jennifer - om. Piia Ruuska
ROP2: Miss is Soplarinna- om. Piia Ruuska
ROP3: Talvi Tuulen Tuiverrus - om. Piia Ruuska

KÄÄPIÖHAMSTERIT 2 KPL
Tuomari: Sini Hämenkorpi

ROP1: Ous-Sean - om. Piia Ruuska


Erikoispalkinnot:
Sihteerin suosikki: Jouteli Jukeboxi - om. Piia Ruuska
Söpöin kääpiöhamsteri: Ous-Sean - om. Piia Ruuska

KANIT, NAARAAT 27 KPL
Tuomari: Katriina Hautala

Babyt:
LKV1: Moona - om. Marjo Nurmenniemi
Nuoret:
LKV1: Nadja - om. Outi Siirilä
LKV2 Tuutikki - om. Ella-Noora Jaakkola
Avoimet:
LKV1: Enni - om. Marjo Nurmenniemi
LKV2: Satun Hely - om. Satu Hirvonen
LKV3: Madilda - om. Pia Suvanto
Seniorit:
LKV1: PP-07 Epjy Vpet-07 ja -08 OSJH VP-08 Halimione - om. Marja Vihantola
LKV2: Wendy - om. Elina Pylväs
Veteraanit:
LKV1: Väiski - om. Niina Riekki

Tuomarin suosikki:
Satun Helmi - om. Satu Hirvonen

5-pisteen Kumat:
Väiski - om. Niina Riekki
Solen's Cindy - om. Sanna Nuorala
Angel of My Dreams - om. Mervi Hänninen
Tuutikki - om. Ella-Noora Jaakkola
Satun Ilmata r- om. Satu Hirvonen
Madilda - om. Pia Suvanto
PP-07 Epjy Vpet-07 ja -08 OSJH VP-08 Halimione - om. Marja Vihantola
Miss Mozzarella - om. Pia Suvanto
Aina Ilona - om. Outi Vanhatalo

Muut Kumat:
Yleiskunto + käsiteltävyys: Moona - om. Marjo Nurmenniemi
Puhtaus + käsiteltävyys: Dooris - om. Pia Suvanto
Turkki + käsiteltävyys: Enni - om. Marjo Nurmenniemi
Turkki + lihakset: Wendy - om. Elina Pylväs
Käsiteltävyys: Toboe - om. Terhi Raudaskoski
Käsiteltävyys:Nadja - om. Outi Siirilä
Käsiteltävyys:PP-07 Epjy Vpet-07 ja -08 OSJH VP-08 Halimione - om. Marja Vihantola

Erikoispalkinnot:
"Symppis-palkinto": Sinda- om. Terhi Raudaskoski
"Sinisilmä": Kuurankukan Odelma - om. Riina Hosionaho
"Yhdennäköisyys": Usvametsän Milarosa - om. Satu Hirvonen
"Hyvät lihakset, turkki kuntoon": Lilli - om. Maiju Lahtinen
"Ihana": Himelda - om. Marja Vihantola
"Tutina" - Epjy Vpet-06 Wanella af Tonstjärna - om. Marja Vihantola
"Ropellikorva": Mal'Aki Charmer - om. Ella-Noora Jaakkola
"Muskelia mukulalle": Nuppu - om. Inka Tervo
"Lihaksia lupaavalle lupalle": Wilma - om. Sanna Nuorala
"Kauraa kiltille kanille": Iisa- om. Sanna Nuorala

KANIT, UROKSET 25 KPL
Tuomari: Manda Kosola

Babyt:
LKV1: Aatu - om. Saija Salonsaari
Nuoret:
LKV1: Petkelkannan Aragorn - om. Riina Hosionaho
LKV2: Rasmus - om. Elli Lehtonen
Avoimet:
LKV1: Eemeli - om. Ville Aitto-oja
LKV2: Mitja's Leone Heroes - om. Mervi Hänninen
LKV3: Remu - om. Pia Suvanto
Seniorit:
LKV1: Ormelius Onnenkantamoinen - om. Outi Vanhatalo

Tuomarin suosikki: Rasmus - om. Elli Lehtonen

Kumat:
Turkista: Petkelkannan Aragorn - om. Riina Hosionaho
Turkista: Tupunan Caro - om. Satu Hirvonen
Turkista: Mitja's Leone Bobby - om. Mervi Hänninen
Yleiskunnosta: Rolle- om. Terhi Raudaskoski
Käsiteltävyys: Satun Ärtur - om. Satu Hirvonen
Käsiteltävyys: Nurinkurin Veitikka - om. Terhi Raudaskoski
Käsiteltävyys: Satun Iikka - om. Petra peltomäki
Hyvin leikatut kynnet: Rocky - om. Maiju Lahtinen

Erikoispalkinnot:
"Karvanvaihtajalle": TaikurinHatusta Domino - om. Outi Siirilä
Puhtaudesta: Lancelot - om. Laura Marttala
Sympaattisuudesta: Autumn's Quasi - om. Heta Huhtala
"Rimpuilijalle": Minoriksen Ransu - om. Marjo Nurmenniemi
"Ikiliikkuja": Dorian Kullaku - om. Katriina Pylväs
"Ihana Nallekarhu": Usvametsän Ah-Matti - om. Ella-Noora Jaakkola

ROP-kanit:
1. PP-07 Epjy Vpet-07 ja -08 OSJH VP-08 Halimione - om. Marja Vihantola
2. Moona - om. Marjo Nurmenniemi
3. Enni - om. Marjo Nurmenniemi
4. Wendy - om. Elina Pylväs
5. Eemeli - om. Ville Aitto-oja
6. Aatu - om. Saija Salonsaari
7. Mitja's Leone Heroes - om. Mervi Hänninen

MARSUT 15 KPL
Tuomari: Juhani Nivala

Babyt:
LKV1: Talven Taika - om. Henna Rytky
Nuoret:
LKV1: Charlie Chaplin - om. Katariina Ruotsalainen
Avoimet:
LKV1: Anemone's Brazilian Tea - om. Ella-Noora Jaakkola
LKV2: Summerdream - om. Henna Rytky

Tuomarin suosikki: Talven Taika - om. Henna Rytky

Kumat:
Talven Taika - om. Henna Rytky
Hyytävä Halla - om. Henna Rytky
Charlie Chaplin - om. Katariina Ruotsalainen
Ante - om. Jussa Paananen
Snoop's Lagus - om. Marica Toppari
Anemone's Brazilian Tea - om. Ella-Noora Jaakkola
Anemone's Baldwin - om. Ella-Noora Jaakkola
Summerdream - om. Henna Rytky

Erikoispalkinnot:
Teppo- om. Jonna Kinnarinen
Viki - om. Erja Lähetkangas
Lumituiskun Pikku Poju - om. Lea Laakkonen

ROP-MARSUT:
1. Talven Taika - om. Henna Rytky
2. Anemone's Brazilian Tea - om. Ella-Noora Jaakkola
3. Summerdream - om. Henna Rytky

GERBIILIT 22 KPL
Tuomari: Heli Noponen

Babyt:
LKV1: Leepu Lee Lewis - om. Kati Ojatalo
Juniorit:
LKV1: Canis Lupus Filia - om. Marica Toppari
Avoimet urokset:
LKV1: Satujen Sankari - om. Hellevi Kauranen
LKV2: Bistro - om. Hellevi Kauranen
LKV3: Hui Kauhistus Ookko Ollu Rotuaarilla - om. Marja Vihantola
LKV4: Pirttihirmun Kuura - om. Kati Ojatalo
LKV5: Beetlejuice - om. Piia Ruuska
Avoimet naaraat:
LKV1: Klassismi - om. Piia Ruuska
LKV2: Essi Esimerkki - om. Marja Vihantola
LKV3: Wild Wolf Wind - om. Piia Ruuska

Tuomarin suosikki: Moonwell's Furtive Inquest - om. Marica Toppari

Kumat:
Leepu Lee Lewis - om. Kati Ojatalo
Bruce Almighty - om. Marja Vihantola
Beetlejuice - om. Piia Ruuska
Hui Kauhistus Ookko Ollu Rotuaarilla - om. Marja Vihantola
Pirttihirmun Kuura - om. Kati Ojatalo
Lapinkukka - om. Piia Ruuska
Annukka - om. Marjo Nurmenniemi

Erikoispalkinnot:
Naarasmaiselle urokselle: Takku - om. Marica Toppari
Kokonaisuudesta: Kuutamokeisari - om. Hellevi Kauranen
Persoonalliset kasvot: Ristvak'baen - om. Marja Vihantola
Kynsistä: Siikahan Se Siinä - om. Hellevi Kauranen
Turkista: Cotton Eyed Jolie - om. Marica Toppari
Kynsistä: Tohtori Sykerö - om. Marja Vihantola
Sihteerin suosikki: Ristvak'baen - om. Marja Vihantola

ROP-GERBIILIT:
1.Satujen Sankari - om. Hellevi Kauranen
2.Klassismi - om. Piia Ruuska
3. Essi Esimerkki - om. Marja Vihantola
4.Bistro - om. Hellevi Kauranen
5.Wild Wolf Wind - om. Piia Ruuska

HIIRET 20 KPL
Tuomari: Liisa Mikkola

Erikoispalkinnot:
La Famiglia - om. Mirva Vuorela
Binky - om. Riina Valkola
Always&Forever - om. Sharon ja Paula Garnett
Babies&Bathwater - om. Sharon ja Paula Garnett

Tuomarin suosikki: Spin - om. Tuire-Sini Koskinen

ROP-HIIRET+ Kuma:
1. Pet GG-09 Sanders Cheerleader - om. Sharon ja Paula Garnett
2. GG-09 Vpet-09 Left for Dead - om. Mirva Vuorela
3. No way, No chance -om. Sharon ja Paula Garnett
4. Sandblast - om. Mirva Vuorela
5. Pysähdys om. Tuire-Sini Koskinen

OKAHIIRET 4 KPL
Tuomari: Liisa Mikkola

ROP1 + Kuma: Dexter - om. Tuire-Sini Koskinen
Erikoispalkinto + Tuomarin suosikki: Adirondaks - om. Tuire-Sini Koskinen

ROTAT 3KPL
Tuomari: Leila Lehtonen

Erikoispalkinnot:
Paras käsiteltävyys: Tullamore Dew - om. Mirja Niskala
Pehmoisin Pallero: Vagabond's Nuka Nuka - om. Mirja Niskala
Kaunein väritys: Vagabond's Katapalpakko . om. Mirja Niskala
Touhukkain: Vagabond's Katapalpakko . om. Mirja Niskala
Sutjakkakuntoisin: Tullamore Dew - om. Mirja Niskala

Tuomarin suosikki: Tullamore Dew - om. Mirja Niskala

ROP-ROTAT:
1. Tullamore Dew - om. Mirja Niskala
2. Vagabond's Nuka Nuka - om. Mirja Niskala
3. Vagabond's Katapalpakko . om. Mirja Niskala

NÄYTTELYN BIS-ELÄIMET:
1.GERBIILI - Satujen Sankari - om. Hellevi Kauranen
2.KANI - PP-07 Epjy Vpet-07 ja -08 OSJH VP-08 Halimione - om. Marja Vihantola
3.OKAHIIRI - Dexter - om. Tuire-Sini Koskinen
4.SYYRIALAINEN HAMSTERI - Jennifer - om. Piia Ruuska
5.ROTTA - Tullamore Dew - om. Mirja Niskala
6.MARSU - Talven Taika - om. Henna Rytky
7.HIIRI - Pet GG-09 Sanders Cheerleader - om. Sharon ja Paula Garnett
8.KÄÄPIÖHAMSTERI - Ous-Sean - om. Piia Ruuska

VIRALLISET HIIRET:

Tulokset tulevat myöhemmin :)





©2017 Pohjois-Pohjanmaan Kani-& Jyrsijäyhdistys - suntuubi.com